Twinskin

Sienos Twinskin

Pirčių sienos būna įvairios: rąstų, tašų, arbolito (lengvo betono), karkasinės, drėbtinės molio, plytų, panelinės ir kitokios. Tačiau Lietuvoje pirtys dažniausiai statomos iš rąstų, dažniausiai iš spygliuočių. Rąstai yra nepaprastai gera medžiaga pirčių statybai – jie kvėpuoja, drėgmė patenkanti ant rąsto ne įsigeria, o nekenkdama medžiagai išgaruoja. Dėl mažesnio tankumo spygliuočių mediena gerai laiko šilumą. Aromatinės medžiagos, esančios spygliuočių medienoje, ne tik maloniai nuteikia, bet ir naikina bakterijas.

Pirties išorinės sienos Twinskin yra 150mm, per vidurį yra įterpiamas sluoksnis 10 - 15 cm storio akmens vatos,  vidinės sienos karkarsinės. Nestorų rąstų tarpuose esanti akmens vata greitai išgarina patekusią drėgmę bei apsaugo pirtį nuo gaisrų, ji yra nedegi. Be to akmens vata yra sudėta ypatingai kruopščiai, kad neliktų neapšiltintų vietų. Taip pat akmens vatos izoliacinės medžiagos šilumos laidumo koeficientas tik 0,039 W/(m.K). Būtent ji ir užtikrina pakankamą sienos šiluminę varžą. Twinskin sienų drėgnis nėra didesnis nei 12 – 14 proc. Žmonės pirčiai statytis stengiasi rinktis kuo storesnius rąstus, bet pirties kokybė nuo rąstų storio nepriklauso. Twinskin sienos yra ypatingos tuo, kad pirčiai su tokiomis sienomis nėra būtina vėdinimo įranga, medinės sienos “kvėpuoja”, tai patvirtina moksliniai tyrimai. Per medines sienas patenka oras. Twinskin sienos drėgmę automatiškai reguliuoja be papildomos termoizoliacijos. Medis sukaupia šilumą ir ilgai ją išlaiko, jis kvėpuoja, be to, sugeria daug drėgmės ir saugo sauną nuo drėgmės pertekliaus. Twinskin sienų konstrukcija neturi „nusėdimo", o tai yra labai didelis privalumas. Twinskin sienos yra atsparios drėgmei, drėgmė nesikaupia sienose, o tai yra labai svarbu. Pirtis iš Twinskin sienų labai greitai įšyla, ją lengviau prižiūrėti ir ji yra saugesnė priešgaisriniu požiūriu, kaip minėta anksčiau viduje esanti akmens vata yra nedegi.

Pagrindinė problema, su kuria galima susidurti turint pirtį - tai drėgmės kaupimasis sienose, jei visi reikalavimai nebuvo kruopščiai įvykdyti. Drėgmė gali patekti iš lauko per išorines sienas arba kondensuotis iš vidaus, taip pat patekti į sienas nuo šlapių grindų. Iš praktikos galime pasakyti, kad tokių nemalonumų su Twinskin sienomis neturėsite. Twinskin sienos įrengimo būdu pasiekiamai normatyvinė šiluminė varža ir labai mažas atitvaros oro pralaidumas, o tai yra labai svarbu pirties šiluminėms charakteristikoms. Pirtys iš Twinskin sienų yra ilgaamžės dėl aukštos kokybės medienos bei daugelį metų praktikoje naudojamos konstrukcijos.

Įšorinės pirties Twinskin sienos atlieka apsaugos nuo nepalankių klimato salygų skydo funkciją. Jos saugo nuo šalčio, kritulių, stiprių vėjų, triukšmo ir ugnies. Geras išorės sienų konstrukcinis sprendimas su teisingai parinkta šilumos izoliacija sukuria sveiką ir malonų vidaus pirties mikroklimatą.

 

 

 

Pristatome naują Twinskin sistemą:

 

Sienos Twinskin150

Medinės sienos 150mm

Šiluminė varža sienos sudaro 2,5, t.y. tris kartus didesnė negu turi medinės sienos.

Šiluminė varža sienos yra  0,8.

Rąstų ir sukirtimų tikslumas 0,3mm, t.y. prapūtimo tikimybė nulis.

Rąstų sukirtimo ir ilgių tikslumas 1,5 – 3mm.

Rąstai pateikiami 12 – 14% drėgnumo.

Šių rąstų neįmonoma isdžiovinti iki 16 - 18%, širdys vis tiek liks drėgna.

Twinskin150 sistema skirta susidėti elektros instaliacijai.

Labai sudėtinga paslėpti elektros instaliaciją.

Twinskin150 sistemos rąstelių apdirbimas idealus, jų nereikia papildomai apdirbti.

150mm storio sienos reikalauja papildomo šlifavimo.

Twinskin sistemoje įsikiša tik 100mm., t.y. prie tų pačių matmenų sutaupote po 100mm vidaus ploto.

Rąstinės sienos sukirtimo galai įsikiša 150mm.

Įtrūkimai Twinskin sienose siekia tik iki 3mm.

Įtrūkimai 150mm rąstuose net iki 15mm.
Panašios pirtys